OCINO

Oční chirurgie

Okuloplastické výkony a nitrooční operace

Okuloplastické výkony

Provádíme plastické operace očních víček, operace poruchy postavení víček (nadměrný pokles víčka - ptóza, odchlípení víčka - ektropium či otočení víčka proti oku - entropium, vlčí zrno - chalazeon, drobné útvary na víčkách - bazaliomy, fibromy, veruky).

Dermatochalasis

Nadbytečná kůže víček

Blepharochalasis

Nadbytečná kůže víček s prolabující tukovou tkání pod kůži víček

Plastické operace víček

Jedná se jak o estetický, tak v pokročilých stadiích, i léčebný výkon

Plastická operace víček (dermatochalasis, blepharochalasis) spočívá v chirurgickém odstranění nadbytečné kůže víček a v případě blepharochalasy i nadbytečné tukové tkáně. Operace se provádí v lokální anestezii zde na našem chirurgickém sálku. Po operaci je nutné dodržovat klidový režim dle doporučení lékaře a bezprostředně po operaci oblast víček chladit. Jedná se jak o estetický, tak v pokročilých stadiích, i léčebný výkon. Tlak ochablé kůže víček a tuku na oko může vést ke zhoršené funkci meimbomských žlázek na okraji víčka a tím slzného filmu a zároveň i mírně zhoršovat zrakovou ostrost a vést k únavě očí. Její odstranění vede k vymizení pocitu těžkých víček a unavených očí.

Operace šedého zákalu

Poskytujeme komplexní péči o pacienty se šedým zákalem od diagnostiky po operativu a pooperační sledování. U pacientů u kterých diagnostikujeme šedý zákal, doporučíme na základě preferencí pacienta a očního vyšetření co nejoptimálnější postup včetně doporučení, zda implantovat čočku monofokální, multifokální či trifokální. Operujeme na nejmodernějších přístrojích s implantací osvědčených nitroočních čoček firmy Zeiss a Alcon.

Operace šedého zákalu je nitrooční operace, kdy se pomocí ultrazvuku odstraní zkalená nitrooční čočka. Do oka se po-té implantuje umělá nitrooční čočka s biokompatibilního materiálu. Operace se provádí v místním znecitlivění pomocí kapek. Po operaci je nutné se 4 týdny vyvarovat zvýšené námaze, zejména práci v předklonu a zvedání těžkých věcí.