OCINO

Často kladené dotazy

Nejčastější otázky pacientů

Po operaci katarakty – šedého zákalu

Kdy mohu očekávat, že si všimnu účinku nové nitrooční čočky ?

Pro většinu lidí je to během několika dní, přičemž vidění dosáhne maximální úrovně zlepšení přibližně po měsíci.

Bude mě oko po operaci bolet?

Vaše operované oko může být po operaci trochu bolestivé, citlivé na světlo a můžete vnímat řezání oka. Někteří pacienti nemají žádné potíže a většina nepociťuje žádný velký diskomfort.

Jaké jsou následné kontroly po operaci šedého zákalu?

První kontrola Vás čeká 2. den po operaci, následně za týden a za 4. týdny od operace, pokud operatér či kontrolující lékař neurčí jinak.

Budu po operaci potřebovat stále brýle?

Většina pacientů je do dálky bez brýlí, ale na čtení potřebují nové brýle, které se předepisují měsíc od operace. Pokud se chcete zbavit brýlí úplně, je třeba se domluvit na implantaci multifokální , trifokální čočky či čočky s prodlouženou hloubkou ostrosti.

Jak dlouho operace šedého zákalu trvá a budu potřebovat operaci znovu?

Operace většinou trvá 10-20 min, u většiny pacientů přetrvává dlouhodobě zlepšené vidění, někdy je s odstupem po operaci potřeba doplnit kapsulotomii zadního pouzdra laserem pro sekundární šedý zákal, nejedná se již o operaci.

Kdy se mohu vrátit do práce po operaci šedého zákalu?

K fyzické práci se můžete vrátit za 4 týdny od operace. Pokud pracujete z domu a používáte počítač k práci se můžete vrátit, jakmile se budete cítit dobře a nebudete mít žádné oční obtíže.

Kdy mohu řídit a letět letadlem po operaci šedého zákalu?

Můžete řídit, jakmile Vaše vidění nebude zamlžené a budete se cítit dobře. Většinou během několika dní od operace. S letem letadlem doporučujeme vyčkat minimálně 2 týdny od operace.